Her şey nasıl başladı?

Titreşimlerin biyolojik sistemler üzerindeki etkisinin fark edilmesi Bruno Nuyttens’in – hhp’nin kurucusu – babasıyla oldukça yakın bir ilişkiye sahipti. Babası on yıldan fazla bir süre önce kronik sırt ağrısından muzdarip olmaya başladığında Bruno’nun kafasında tek bir şey vardı: babasını, etkisizleştiren, hareket etmesini engelleyen bu durumdan kurtarmak.

Bu aşamada Bruno, Almanya’da katıldığı bir fuarda bir masaj yatağıyla karşılaştı. Yatağın kendisi gelişmemiş ve oldukça basitti, bununla birlikte daha sonradan geliştirilen tüm hhp ürünlerinin sahip olduğu kurucu prensiplerden birine sahipti: mekanik olarak tetiklenen titreşimler. Bu basit cihazın sözde faydalarından etkilenen Bruno, ağrılarını azaltmak amacıyla cihazı babasının üzerinde test etmeye karar verdi. Yatak ile gerçekleştirilen bir dizi seansın ardından babasının durumunda gözle görülür bir iyileşme meydana geldi. Ağrı, aşama aşama azaldı ve sonunda da tamamen yok oldu!

Bir rüyayı gerçeğe dönüştürmek

Bu beklenmeyen sonuç, Bruno’yu hayatının yeni misyonunu keşfetmesine yol açtı – ağrılarının giderilmesinde, yeniden bir umut kazanmalarında ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesinde olabildiğince çok insana yardım edeceğine dair and içti.

O günden beri, Bruno bütün enerjisini biyofiziksel prensibe dayalı ürünler geliştirmek için harcamaya başladı. hhp, hafif dereceli engelliliklerini ve kronik problemlerini hafifletecek veya ortadan kaldırarark insanlara yardımcı olan ve geniş bir ranja sahip profesyonel cihazları, araçları ve hizmetleri işte bu şekilde geliştirdi. Misyonumuz, en başından beri yalnızca ağrı dindiren ürünler geliştirmekle sınırlı kalmayıp, bunun yerine daha bütüncül bir tutkuydu ve kaynağını kişisel bakım konseptinde bularak, teknolojinin faydalarını eksiksiz bir felsefe ile sağlık etrafında birleştirmekti.

 • 2001

  hhp Belçika şubesi açıldı. Bruno Nuyttens ağrı giderme terapisini elinden geldiği kadar çok sayıda insana ulaştırmayı istemektedir.

 • 2001

  İlk terapi sistemi satışa sunulur. Başta, satışlar yalnızca fuarlarda olmak üzere sınırlanır.

 • 2002

  Almanyadaki ilk şubenin açılışı

 • 2004

  Alman örneğini ikinci bir ülke izler. hhp Hollanda şubesi 2004 yılında Breda kentinde açılır.

 • 2004

  O zamanlarda hala "masaj yatağı" olarak bilinen modelin ikincisi, 2004 yılında satışa sunulur ancak medikal programlar henüz mevcut değildir.

 • 2005

  ANDUVET, başka bir deyişle at battaniyesi, şu andan itibaren ürün yelpazesinin bir parçasıdır. İnsan için iyi olan, aynı zamanda sevgili bir dört ayaklı için de faydalı olabilir.

 • 2005

  METEK şirketi tarafından üretilen hhp sistemi, kontrollü medikal ürün etiketine sahip olur (tip numarası VM 91 00 RM II).

 • 2007

  Aynı zamanda insanın can yoldaşı ve sadık dostu olan köpeğin de iyi bir şekilde dinlenmeye hakkı vardır. Bu nedenle köpekler için ANDUVET geliştirildi.

 • 2007

  hhp, 2007 yılından beri tatlı Fransada da temsil edilmektedir.

 • 2007

  Tekrardan, hhp sisteminin geliştirilmiş bir hali satışa sunulmuştur. İlk kez, medikal programlar geliştirilmiştir.

 • 2010

  hhp, Alplerde bilinmeyen yükseklere kadar ulaşmıştır. İsviçre şubesi 2010 yılında açılmıştır.

 • 2010

  Aksesuarlar mevcuttur. ANDUBELT satışa sunulmuştur. Ekstra motorlar yoğun ve güçlü bir etki sağlarlar.

 • 2012

  Bir devrim! andulatör kemeri ve denge minderinin kombinasyonuyla beraber, yeni hhp sistemi öncellerinden çok daha etkili bir şekilde kullanılabilir.

 • 2012

  İber yarımadasında, 2012 yılından beri güneş ve denizin yanında sağlık formülleri de sunulmakta. hhp Madrid ve Barselona'da temsil edilmekte.

 • 2013

  Türkiye' de, hhp şubesinin en yenisi 2013 yılında açıldı. İstanbul'da, hem gençler, hem de yaşlılar, ANDUMEDIC karşısında büyülendiler ve hayran kaldılar.

 • 2013

  Çağın ilerisinde olan dizaynı sayesinde, İstanbul' daki yeni hhp salonu, gelecek için bir kilometre taşı niteliğinde

 • 2013

  IBMP ile işbirliğinde olan hhp, 2013 yılından beri bir uzay kıyafeti üzerinde çalışıyor. Bundan dolayı ANDUMEDİC'in faal ilkesi, uygulanma alanını uzayda da buluyor : ANDUSPACE'in doğuşu

 • 2014

  ANDUMEDIC® 3 satışa çıkıyor. Tıp ve bilimsel araştırma arasındaki işbirliği, optimal uygulamaların gerçekleştirilmesini sağlıyor.

 • 2014

  21. Yüzyılın uyku sistemi start alıyor. Şu andan itibaren uykusuzluk, sonsuza kadar geçmişte kalıyor.

Yoğun, dikkatli ürün tasarımı ve bilimsel araştırma

hhp’nin ilk zamanlarında karşılaşılan temel zorluk, basit bir masaj yatağını tamamen uyumlu, yüksek kaliteli medikal bir ürüne dönüştürmek olmuştu. Bu zorluğun üstesinden gelmek amacıyla geliştirme aşamasını bilim adamlarıyla, üniversite departmanlarıyla ve doktorlarla birlikte, biyofizik alanında yaşanan olağanüstü gelişmelere dayanarak yürüttük.

 

Elde edilen teknoloji “Andulasyon” adı ile bir ticari marka haline geldi.

Andulasyonun sırrı, mekanik bir şekilde tetiklenen titreşimlerin ve kızılötesi ışığın hücre metabolizmasını stimüle eden ve rejenerasyon süreçlerini hızlandıran birleştirilmiş etkisinde yatmaktadır.  Andulasyonun özellikle insan vücudu üzerinde pozitif bir etkisi bulunmaktadır ve ağrı dindiriminde kullanılabilir. Söz konusu eşsiz teknoloji, birbirinden farklı pek çok klinik çalışma aşamasından geçmiştir. Aynı zamanda, Andulasyon teknolojisi temelinde yenilikçi tedavi stratejileri geliştirmek amacıyla hem yapay bir ortam olan laboratuvarda, hem de canlı organizma dahilinde araştırma projeleri yürüttük ve tüm bunları, söz konusu aktiviteleri başlatan, koordine ve takip eden Uluslar arası Andulasyon Teknolojisi Birliği (IAAT)’nin desteğiye gerçekleştirdik.

Uzman ortaklarımızla kurduğumuz ilişkiler

Şu anda bulunduğumuz yere gelmek, fizyoterapistlerle, hekimlerle ve diğer sağlık bakımı uzmanlarıyla – özellikle spor alanında çalışanlarla – yıllar içinde kurduğumuz yakın ilişki ve ortaklıklar olmadan mümkün olmazdı.

Söz konusu uzman partnerlerimiz, ürün ve servislerimize güvenerek onları daha iyi bir bakım ve daha kaliteli bir hizmet sunabilmek amacıyla hastalarının tedavilerinde kullanmaya başladılar. Özellikle aralıksız bir şekilde devam etmesi gereken tedavilerde, ürünlerimiz hastanın kendi evinde ve kendi eliyle tedavisini mümkün kıldığından, uzun süreli rahatsızlıkların idaresinde ve hastaların düzenli olarak izlemini kolaylaştırmada söz konusu ürünlerimiz son derece yardımcı oldu. Günümüzde, 120.000’den fazla hastaya bu şekilde yardımcı olmaktayız.

Ürün yelpazemizin gelişimi

Andulasyon, pek çok ihtiyaç ve gereksinimi karşılamak amacıyla farklı tipteki cihazlarda kullanılabilen eşsiz bir teknolojidir. Profesyonel ürün yelpazemizde bulunan her bir parça, pek çok farklı ürün geliştirme aşamasından geçmiş olup, ürün yelpazemiz de son dönemlerde ciddi ölçüde genişlemiştir. Söz konusu ürün yelpazesi, vücutta su tutulumu ve kilo kontrolüyle ilgili medikal problemlere radikal bir yaklaşım sunan AN­DU­BA­LAN­CE®’ı ve Andulasyonu ilk kez rahatlama ve dinlenme amacı ile kullanan, dolayısıyla stres ve uyku bozukluklarından muzdarip olanlar için gerçek ve özgün bir devrim sunan ANDUBED®’i içermektedir.

AN­DUF­LEX® ise, kişisel bakım ürün yelpazemizdeki en yeni ürün olup, pek çok müşterimizin çok yönlü ve kompakt bir Andulasyon cihazı ihtiyaçlarına cevap vermektedir. AN­DUF­LEX®, kollara, kalçalara ve çeşitli bacak kaslarına uygulanabilmektedir ve fit kalmak isteyen aktif insanlar nezdinde son derece başarılı ve etkili bir cihaz olduğunu kanıtlamıştır.

 

Gelecekte ürün geliştirme ve katma-değerli servisler

hhp, geliştirilip üretilmeyi bekleyen pek çok eşsiz konsept planına sahip. Bu konseptlerden biri de hhp Enerji Kapsülü. Bir yumurtanın şekline sahip olan bu modül, herhangi son teknolojiye sahip profesyonel bir ürünümüzü barındıracak ve günlük aktiviteler için hepimizin ihtiyaç duyduğu temel enerjinin sağlanmasına yardımcı olmayı hedefleyecek. Aynı zamanda kapsamlı bir tecrübe için ışık terapisi ve kaliteli odiyo (ses) gibi seçeneklere de sahip olması planlanmakta. hhp Enerji Kapsülüne konsept mağazalarımız, hhp sağlık merkezleri ve seçilmiş sağlık uzmanı profesyonelleri aracılığıyla ulaşılabilecek.

Kişisel bakım ürünlerimizin yanında aynı zamanda yine kişisel bakımla ilgili olarak ağrı dindirimi, uyku, esenlik, spor performansı ve toparlanma için sağlık tedavilari sunan çevrimiçi bir platform geliştirmekteyiz. Söz konusu sağlık tedavileri müşterimizin bireysel ihtiyaçlarına göre ısmarlama usulü bir niteliğe sahip olacak ve onlara ürünlerimizin faydalarını kendi evlerinin rahatlığında sunacak. Aynı zamanda bir hhp sağlık koçu, müşterilerimize danışmanlık yapacak.

hhp konsept mağazaları

Tarihimizin kilometre taşlarından biri, Antwerpen (Belçika) ve İstanbul’da bulunan ilk konsept mağazalarımızın açılışı oldu. Bu mağazalar, dinlenme ve ürün yelpazemizde bulunan ürünlerimizin tamamını huzurlu bir şekilde deneme bağlamında eşsiz bir ortam olarak tasarlandılar. Aynı zamanda müşterilerimize ihtiyaçlarını profesyonel sağlık koçlarımızla paylaşma fırsatı veren bu mağazalar, onlara markamızın takip ettiği felsefe, Andulasyon teknolojisi ve satın alınabilir tedaviler programı gibi pek çok katma-değerli hizmetlerimiz hakkında bilgi de vermekte. Her iki mağazanın da elde ettiği başarıyla, yakın gelecekte dünyanın büyük şehirlerinde, metropollerinde  yeni konsept mağazlar açmayı planlıyoruz.

Uluslararası ağımızın kademeli olarak genişlemesi

Avrupa üzerinde hafif dereceli engelliliklere ve kronik hastalıklara sahip hastalar, ürünlerimizin ve servislerimizin onlara sağlıklarını yönetmede ve yaşam kalitelerini artırmadaki yardımları hakkında artan bir heves ve meraka sahipler. Özellikle Belçika’da, Hollanda’da, Almanya’da, Fransa’da, İspanya’da ve Birleşik Krallık’ta olmak üzere hızlı bir şekilde gerçekleştirilen genişlemenin ardından bunları yakın zamanda Kuzey ve Güney Amerika’da açılacak şubelerimiz takip edecek.

Uluslararası ağımızın kademeli bir şekilde genişlemesi ile fizyoterapistler ve diğer sağlık bakım uzmanları ile olan işbirliğimizi daha ileri bir aşamaya taşımayı hedefliyoruz. Bu pazarların tümünde, yerel merkezlerde veya fizyoterapist uygulamalarında düzenli sağlık organizasyonları düzenlenmekte. Bu, insanlara ürünlerimizi ve servislerimizi birinci elden deneme olanağı sağlamakta ve aynı zamanda bazı hastaların yalnızca tek bir seansın ardından Andulasyonun etkilerine verdiği pozitif tepki bizi hayrete düşürdüğünden hhp için de son derece önemlidir.